Współczesna budowa łaźnie parowe

Łaźnie parowe - obrazekJuż dwa tysiące lat temu prekursorzy łaźni parowych tworzyli pierwsze pomieszczenia z odpowiednią wilgotnością i temperaturą. Jednakże ówczesne sauny różnią się znacznie, od tych budowanych obecnie. Finowie, jako pierwsi wynalazcy, do kominków wkładali kamienie, które następnie polewali wodą, aby zapewnić idealną wilgotność. Jak zatem wygląda budowa współczesnej łaźni parowej?

Tradycyjne i ówcześnie produkowane łaźnie parowe są budowane z masywnego drewna, najczęściej jest to drewno litowe lub drewno iglaste. Grubość ścian oraz dachu musi być odpowiednia, przeważnie są to bale grubości od 40 do 50mm. Drzwi wejściowe mogą posiadać przezroczyste szkło, które jest idealnie uszczelnione silikonem. Dodatkowo ten element okienny oprócz uszczelek musi być wykonany z hartowanego szkła.

Jak ogrzewać pomieszczenie łaźni?

Łaźnie parowe są nagrzewane specjalnym piecem saunowym o odpowiedniej mocy nagrzewania. Współczesne łaźnie są wyposażone w specjalne siedziska oraz wygodne oparcia, które pozwalają na jeszcze większy relaks. W saunach może być zamontowane również oświetlenie, które dodatkowo podnosi atmosferę tego miejsca. Dostępne jest również dodatkowe wyposażenie, np. akcesoria do jonizacji powietrza, specjalne maty lub kosmetyki spa.

Menu

Linki

Partnerzy