Czy sauny infrared wpływają korzystnie na zdrowie?

kabiny infrared, a zdrowie - obrazekNie każdy lubi przesiadywać w saunie, w której panuje zbyt wysoka temperatura. Są tacy, którzy wolą spędzić tam więcej czasu, lecz w dużo bardziej komfortowych warunkach. Dla nich, dobrym rozwiązaniem jest kabina infrared. Jako że jest to stosunkowo nowe rozwiązanie w naszym kraju, to podchodzi się do tego ze sporą dozą nieufności.

Powodem do zmartwienia dla większości laików jest fakt, że źródłem ciepła w takiej saunie są lampy, które emitują promieniowanie podczerwone. Większość z nas, wyraz 'promieniowanie' rozważa tylko w negatywnym aspekcie. W sumie ciężko się temu dziwić, z racji wydarzeń chociażby podczas katastrof w elektrowniach atomowych. Oczywiście, obawy te są niczym nieuzasadnione. Promieniowanie podczerwone, jest w pełni bezpieczne dla naszego organizmu. Skąd ta teza? Otóż jest to nic innego, jak to promieniowanie, które dociera do nas ze słońca. Nie zawiera jednak szkodliwych dla skóry promieni UV, dlatego jest w 100% bezpieczne.

Czy sauny infrared to jest bezpieczne rozwiązanie w domu?

Poza tym, że jest bezpieczne, to jest bardzo praktyczne. Oszczędza sporo energii, gdyż nagrzanie pomieszczenia takim sposobem trwa chwilę. W przypadku saun nagrzewanych piecami trwa to nawet ponad godzinę. Oszczędność czasu i pieniędzy powoduje, że większość wybiera nowocześniejszą opcję. Oczywiście, są tradycjonaliści, którzy nie wyobrażają sobie nic innego jak tradycyjna sauna fińska. Fakt faktem, że niepowtarzalną atmosferę uzyskamy tylko w tradycyjnych saunach. Jednak dobrze, że możemy wybierać. Każdy we własnym zakresie może zdecydować, co jest dla niego ważniejsze.

Menu

Linki

Partnerzy