Dlaczego wykorzystano energię podczerwoną… do produkcji saun?

Kabina na podczerwień - obrazekWielu osobom sauna kojarzy się przede wszystkim z zaparowanym, niezwykle gorą…cym pomieszczeniem. Obecnie wykorzystuje się, oprócz saun tradycyjnych, sauny na podczerwień. Jak sama nazwa wskazuje, zasadnicza różnica polega przede wszystkim na rodzaju stosowanego źródł‚a ciepł‚a. W kabinach Infrared nie używa się pieca elektrycznego, a€“ zostaje on zastą…piony przez promienniki podczerwieni.

Urzą…dzenia te wytwarzają… biologicznie aktywną… energię, zwaną… energią… podczerwoną…. Dlaczego zdecydowano się na zaadaptowanie tego źródł‚a ciepł‚a na potrzeby saun? Jak się okazuje, promienie podczerwone wywierają… niezwykle pozytywny wpł‚yw na ludzki organizm. Przez wiele lat próbowano zdobyć informacje zwią…zane z oddział‚ywaniem tego rodzaju promieni na ciał‚o czł‚owieka. Wyniki badań, których dostarczyli naukowcy z Dalekiego Wschodu jasno pokazują…, że stosowanie podczerwieni w saunach może mieć‡ zbawienny wpł‚yw na naszą… kondycję fizyczną….

Skutki wykorzystywania sauny infrared

  • stymulacja zdolności do regeneracji wszystkich komórek,
  • zwiększenie witalnoś›ci komórek,
  • wzmocnienie możliwości samooczyszczają…cych komórek.

Dzięki temu możliwe jest nie tylko łagodzenie bólów mięśniowych. Badania pokazują, iż promienie podczerwone wykazują dobroczynny wpływ na organizm dotknięty wieloma chorobami. Łagodzenie objawów chorobowych jest możliwe, dzięki wizytom w tego typu saunie. Udowodniono także, że osoby przechodzące proces rekonwalescencji używające kabin Infrared w tym okresie, szybciej wracały do pełni sił. Nie są to jednak jedyne zalety tego rodzaju sauny - lista jest naprawdę długa i imponująca.

Dla wielu osób niemożliwe jest korzystanie z saun tradycyjnych, ogrzewanych piecami elektrycznymi. Temperatura w takich saunach jest zazwyczaj zbyt wysoka, aby mogły z nich korzystać osoby cierpiące na zaburzenia układu krążenia. Także dla osób starszych temperatura skrajnie wysoka może stanowić przeszkodę w czerpaniu dobrodziejstw płynących z przebywania w saunie. Dlatego właśnie zdecydowano się na stworzenie kabin, które mogą być wykorzystywane przez niemal wszystkich. Dzięki wykorzystaniu promienników podczerwieni, temperatura jest zdecydowanie niższa. Waha się w granicach od 37-54 stopni Celsjusza - zakres ten jest wystarczający, aby zachowane zostały pozytywne właściwości sauny.

Niektórzy uważają, że w saunie musi panować temperatura znacznie wyższa, aby w ogóle można było mówić o jakimkolwiek działaniu. Osoby te najprawdopodobniej nie wiedzą, że w kabinie Infrared można przebywać o wiele dłużej, niż w tradycyjnej saunie. Poza tym, promieniowanie podczerwone przenika przez skórę na tyle efektywnie, że ogrzewa nasze ciało na głębokość około czterech centymetrów. Dzięki temu można z całą stanowczością stwierdzić, iż używanie sauny na poczerwień może przynosić lepsze rezultaty, niż używanie sauny tradycyjnej. Oczywiście każdy ma swoje własne preferencje i upodobania - niektórzy po prostu wolą przebywać w saunie nagrzanej do bardzo wysokich temperatur. Z saun na podczerwień mogą korzystać wszyscy ci, którzy nie są zwolennikami pomieszczeń wypełnionych bardzo gorącym powietrzem - temperatura panująca w kabinie Infrared z pewnością zadowoli takie osoby.

Menu

Linki

Partnerzy